Irtiottoja | 26.10.-10.11.2013 | Porin Naistaiteilijat

P-galleriassa avautuu perjantaina 25.10.2013 kello 18–20 Porin Naistaiteilijoiden yhteisnäyttely. Näyttelyssä on esillä akryyli-, öljyväri-, akvarelli-, grafiikan-, keramiikka- ja kierrätysmateriaaliteoksia.

Esillä on teoksia seuraavilta taiteilijoilta: Ritva Juhela, Paula Koivuviita, Sirpa Limnell, Aila Valkomo-Lampioinen, Irma Mörä, Heli Koskela, Pirkko Rajahalme, Annemaria Silvola, Anna-Liisa Helin, Eya Kallio, Marita Salo, Marjo Maljanen ja Heli Piittala-Virtanen. Näyttelyn on juryttänyt kuvataiteilija Pasi Vainionpää.

Porin Naistaiteilijat ry perustettiin vuonna 1975 ja jäseniä yhdistyksessä on tällä hetkellä 16. Yhdistyksen tarkoitus on edistää taiteellista työskentelyä porilaisten naistaiteilijoiden keskuudessa ja järjestää yhteisnäyttelyjä ja maalausleirejä.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *